ObchodProduktyKávyArabicaNICARAGUA SHG SAN JUAN DEL RIÓ COCO

NICARAGUA SHG SAN JUAN DEL RIÓ COCO

Item #nicaragua
Káva Nicaragua je Fair Trade kávou s lahodnou jemnou kyslosťou a arómou po javorovom sirupe s náznakom kvetín.
Ako chutí káva Nicaragua?
V chuti sa vynárajú tóny mliečnej čokolády a mandlí. Následne chuť prechádza do pikantno-horkastej dochute. Máte chuť na niečo kubánske?

Hmotnosť

Clear selection

Mletie

5,17 31,07 

Intenzita chuti
Sladká chuť
Kyslá chuť
Viac o káve

Pôvod

Káva San Juan del Rio Coco je výsledkom tvrdej práce združení drobných farmárov, ktorí rešpektujú filozofiu udržateľného hospodárenia. Úrodu zvážajú zo svojich plantáží situovaných v odľahlých oblastiach mimo cestných spojení pomocou mulíc alebo svojpomocne len ľudskou silou. Výsledkom ich úsilia je neobyčajné káva, ktorá o svojich kvalitách presvedčí  naozaj každého. Káva nesie známku Fair Trade a Organic.

 

Chuť

Mokré spracovanie s prirodzenou fermentáciou prináša strednú viskozitu s jemnou ovocnou aciditou, pripomínajúcu jablká. Ľahká vôňa kakaa a mandlí sa prelína so zaujímavou dochuťou pražených cereálií. Jemné praženie ponúka sladké tóny javorového sirupu s náznakmi čerstvých jahôd a červeného jablka. Tmavším pražením sa síce všetky odtiene ovocných chutí strácajú, ale výsledkom sú delikátne tóny mliečnej čokolády až horkosladkej s pikantnou orechovou dochuťou.

In Stock