ObchodProduktyKávyArabicaGUATEMALA SHB TERESITA

GUATEMALA SHB TERESITA

Item #guatemala
Káva Guatemala rastie na kávovníkoch rastúcich v sopečnom prostredí z oblasti Teresita v Guatemale. Sú pestované tradičným spôsobom, v spojitosti so sopečnou pôdou a nadmorskou výškou prinášajú plody nezameniteľnú chuť.
Ako chutí káva Guatemala?
Stredná plnosť kávy, v ktorej sa vyníma korenistá chuť v spojitosti s jemným nádychom citrónovej kyslosti. Výnimočná chuť uspokojí chuť kávičkára a v spojitosti s arómou pripomínajúcou čerstvé ovocie  (figy, broskyne) a kvetiny sa stane neodolateľnou súčasťou vašich voľných chvíľ. Máte chuť na niečo aromatickejšie?

Hmotnosť

Clear selection

Mletie

4,97 29,87 

Intenzita chuti
Sladká chuť
Kyslá chuť
Viac o káve

Pôvod kávy

Kávovníky pochádzajú zo sopečného prostredia z oblasti Terresita v Guatemale. Ich história pestovania siaha do roku 1750, kedy boli privezené jezuitmi. Sú pestované tradičným spôsobom, v spojitosti so sopečnou pôdou a nadmorskou výškou prinášajú plody nezameniteľnú chuť. Klíma, tradičné pestovanie a podmienky krajiny zaručujú produkciu kvalitnej kávy.

Zber zelenej kávy tu prebieha prevažne medzi januárom a marcom a ročne sa v Guatemale vypestuje asi 240 miliónov kíl kávy. Najznámejšou pestovateľskou oblasťou Guatemaly je región Antigua. Káva sa v tu pestovala už dávno a patrí medzi najcenenejšie kávy sveta. Nachádza sa v údolí obklopenom vulkanickými horami. Práve tieto podmienky dávajú guatemalskej káve širokú paletu chutí. V káve tak môžete cítiť svieže tóny citrusového ovocia, pikantné chute korenia a často aj ľahkú čokoládovú dochuť. Označenie SHB (Strictly Hard Bean) znamená, že ide o veľmi kvalitné kávové zrná pestované vo vysokých nadmorských výškach.

 

Chuť kávy

Stredná plnosť kávy, v ktorej sa vyníma korenistá chuť v spojitosti s jemným nádychom citrónovej kyslosti. Výnimočná chuť uspokojí chuť kávičkára a v spojitosti s arómou pripomínajúcou čerstvé ovocie (figy, broskyne) a kvetiny sa stane neodolateľnou súčasťou vašich voľných chvíľ.

V šálke je charakteristická orieškovou penou a sviežou arómou s vôňou kvetín citrusov. Chuť je mierne sladká s plným vyváženým telom, jemnou aciditou a často čokoládovou dochuťou.

In Stock