ObchodProduktyKávyArabicaCOLOMBIA SUPREMO RIO MAGDALENA

COLOMBIA SUPREMO RIO MAGDALENA

Item #colombia
Kolumbia je jednotkou vo vývoze akostnej arabiky. Pestuje sa vo vysokých nadmorských výškach pohoria Kordillery, na vulkanickej pôde. Rio Magdaléna sa radí k najkvalitnejším kávam južnej Ameriky. Jej špecifické veľké zrná (označenie Supremo) sa vyznačujú stredným až plným telom a jemnou aciditou. Južná Colombia a 1850 m. n. m. , k tomu mokré spracovanie a sušenie na slnku dávajú káve nezameniteľnú arómu a chuť.
Ako chutí káva Colombia?
Výrazný pocit v ústach – úvodná vôňa kandizovaného ovocia prelínaná jemnou kyslosťou a surovým kakaom sa premení na nádhernú chuť čokolády s náznakom sušených ďatlí a sliviek. V dochuti môžeme cítiť prekvapujúco karamel a mandle v závere doplnené horkou čokoládou. Máte chuť na niečo citrusové?

Hmotnosť

Clear selection

Mletie

4,97 29,47 

Intenzita chuti
Sladká chuť
Kyslá chuť
Viac o káve

Pôvod

V Kolumbii sa ročne vypestuje asi pol milióna kíl kávy, čo z nej robí tretiu najvýznamnejšiu krajinu kávového sveta. Zber zelenej kávy prebieha takmer celý rok, predovšetkým  však v mesiacoch október až júl. Káva sa do krajiny dostala v 18. storočí vďaka jezuitom. Jej pestovanie sa výraznejšie rozšírilo až v 19. Storočí. Dnes sa tu pestuje viac ako 10 % celosvetovej produkcie kávy, predovšetkým arabica a krajina tak patrí medzi najvplyvnejších producentov sveta.

Chuť

Výrazný pocit v ústach – úvodná vôňa kandizovaného ovocia prelínaná jemnou kyslosťou a surovým kakaom sa premení na nádhernú chuť čokolády s náznakom sušených ďatlí a sliviek. V dochuti môžeme cítiť prekvapujúco karamel a mandle v závere doplnené horkou čokoládou.

 

In Stock